Elán v Liberci: Jsme z šampionátu nadšeni!
Pridal sisinka Dátum 24/02/2009 13:00
Večer pátečního šampionátu v Liberci byl ve znamení druhého předávání medailí. Pro vítěze i pro všechny sportovce a diváky večer zahrála slovenská kapela Elán, protože pátek byl v Liberci tematicky zaměřen na Slovensko!
Libereckou Tipsport arénu poté rozduněla slovenská kapela Elán, na kterou se přišly podívat davy fanoušků, takže budova téměř praskala ve švech. Zazněly nejslavnější hity, které si diváci notovali spolu s Elány.


„Máme za sebou řadu důležitých vystoupení, která se konala k nejrůznějším významným příležitostem, nicméně koncertovat na světovém šampionátu, to je samozřejmě pro nás zvláštní událost. Přeji českým sportovcům, aby se jim dařilo, což se také po dnešním velkém úspěchu plní, z nedostatku sněhu také již není třeba mít strach, takže jediné, co mne v tuto chvíli mrzí, je, že se nemohu zdržet déle a zažít atmosféru přímo na závodišti,“ popisuje nejčerstvější dojmy z Liberce Jožo Ráž, frontman Elánů.

Mnozí z fanoušků byli ze Slovenska, protože pátek byl tematicky zaměřen právě na tyto naše sousedy. V prostorách Medal Plaza a Regional Plaza bylo během dne umístěno množství stánků, které představovaly slovenskou kuchyni, tradiční kulturu, nechyběla ani prezentace Slovenska coby zajímavé turistické destinace. Kdo tak měl chuť pochutnat si například na pravých bryndzových haluškách od „domorodců“, zakoupit tradiční suvenýry nebo si nechat poradit, kam na Slovensku vyrazit a co si zde nenechat ujít, měl jedinečnou možnost. Slováci mohli celý den získat pivo zdarma, což značná část z nich s nadšením využila.
Za stálého sněžení a v neskutečně bouřlivé atmosféře se v pátek v běžeckém areálu ve Vesci konal závod mužů na 15 kilometrů klasicky. Více než 14 500 diváků vytvořilo závodníkům opravdu skvělou kulisu, která sportovce výborně motivovala. Lukáš Bauer se až do posledního okamžiku pral o zlatou pozici. Nakonec ale nedohnal Andruse Veerpala, který byl o 6 vteřin rychlejší. Přesto nadšené publikum Lukášovi, pro kterého je to vůbec první medaile na mistrovství světa, děkovalo za krásný závod. Třetí do cíle dojel Fin Matti Heikkinen, jenž na vítěze ztratil 16 sekund.


Zdroj: Super.cz, 21.2.2009